Wat Plai Laem . Uśmiech na szczęście


Wat Plai Laem. Moim zdaniem najbardziej kolorowa i zaskakująca świątynia na Koh Samui.


Około dwa kilometry od Wat Phra Yai, Świątyni Wielkiego Buddy znajduje się Wat Plai Laem. Skupiam swoją uwagę właśnie na niej bo to świątynia, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Główną atrakcją jest posąg Guanyin, chińskiej bogini miłosierdzia, płodności i litości. Główna postać chińskiego panteonu buddyjskiego. 18 ramion wzniesionych ku niebu w obronie kobiet, dzieci i ubogich wśród Chińczyków i Azjatów budzi wielki szacunek.

Drugim arcydziełem jest mierzący 30 metrów wysokości pomnik chińskiego Śmiejącego się Buddy. Posąg ten w kulturze chińskiej symbolizuje bogactwo i dobrobyt. To postać niekanoniczna, wywodząca się z chińskiego folkloru. Ma ogoloną głowę, wielki brzuch i worek, z którego rozdaje biednym prezenty.

wat plai laem

Kompleks Wat Plai Laem to miejsce spokojne, wręcz namaszczone. Do świątyni przychodzą miejscowi złożyć ofiarę i pomodlić sie. Warto zatrzymać się na chwilę i posłuchać melodii modlitwy dobiegającej z jej wnętrza. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można zgłębić zwyczaje i obrzędy chińskiego buddyzmu w Tajlandii.

Korzystając z okazji można popływać po otaczającym kompleks jeziorze łódeczką w kształcie łabędzia i nakarmić pływające w nim ryby. Naprawdę cudownie spędzony czas:)

Wybrane dla Ciebie
chillout

Matt Simons – Catch & Release…

wat tham seua

Wat Tham Sua. W Jaskini Tygrysa