W fabryce gitar Alegre

 gitary alegre


Cebu jest znane z najlepszych rzemieślników gitarowych na Filipinach. Podglądamy jak powstają.


Jednym z niezwykłych twórców gitarowych w Cebu (Abuno Lapu Lapu City) jest Alegre Guitar. Sklep jest własnością Fernando M. Alegre. Miejsce imponujące i obowiązkowe dla wszystkich miłośników gitarowego brzmienia.

Rodzina Alegre jest jednym z pionierów w branży, obecnie produkcją gitar zajmuje się jej trzecie pokolenie. Gitary Alegre są wykonane z doskonałych materiałów, począwszy od drewna po ozdoby powłoki. Oprócz filipińskiego mahoniu, akacji czy drzewa lawaan, znajdziemy te wykonane z kanadyjskiego cedru lub świerku lub afrykańskiego palisandra. Sklep eksportuje swoje gitary do krajów takich jak Kanada, Australia, Japonia i Stany Zjednoczone. Dla kolekcjonerów istotą będzie możliwość wypróbowania specjalnie wykonanych instrumentów strunowych, takich jak Bass, Ukelele, Banduria. Nie lada ciekawym instrumentem są gitary wykonane ze skorupy żółwia. Ceny gitar kształtują się w granicach kilku tysięcy pesos.

gitary alegre

Na odwiedzających oprócz możliwości zakupu światowej klasy gitar czeka nie lada przeżycie w postaci obserwowania całego procesu powstawania instrumentów.

 

Wybrane dla Ciebie

Vinales. Ciepły biszkopt i prawdziwe awokado

Jimbaran

Noce w Jimbaran