Taman Ayun. W świecie demonów, bogów i ludzi

taman ayun


Będąc w Tabanan warto skierować się do leżącego niedaleko Mengwi Village (około 8 km na południowy zachód od Ubud i 18 km na północny zachód od Denpasar). Tutaj znajduje się bardzo przyjemna świątynia Taman Ayun.


Taman Ayun. To miejsce położone wśród zadbanych ogrodów, otoczone licznymi sadzawkami i oczkami wodnymi, w których pływają ryby. W sam raz na popołudniowy spacer, załaszcza, że przy wejściu dostaniemy duży parasol, który ochroni przed słońcem.
Jest spokojnie i cicho, czasem tylko słychać pomiaukiwanie kotów, których tu bez liku i ściszone głosy ogrodników dbających o zieleń. Świątynia prezentuje typowo balijską architekturę. Cały obszar podzielony jest na trzy strefy modlitewne, (Nista -nieczysta i demoniczna, Madia  -ludzka i Utama – boska), z których najważniejsza jest trzecia. To świątynia hinduistyczna. Na terenie znajduje się sporo merów (kapliczek), których charakterystyczną cechą są wielostopniowe dachy. Najważniejszy mer to Meru Pucak Pangelengan, składający sie z dziewięciu dachów. W świątyni znajduje się również ołtarz dla rodziny Króla Mengwi, znany jako Merajan Agung, specjalnie dla założyciela Imperium Mengwi. Kompleks został zbudowany w 1634 przez Raja Mengwi, I Gusti Agung putu. Sama nazwa świątyni znaczy tyle, co położona w ogrodzie. Świątynia jest czynna od 9.00-16.00, za wejście zapłacimy +/- 4000 Rp.

 

Wybrane dla Ciebie
taman ujung

Taman Ujung. Pałac na skraju wyspy

Prince Palace Hotel

Prince Palace Hotel. Witamy w Bangkoku