Krabi. Perła Wybrzeża Andamańskiego.

Krabi


Niewielkie miasto rybackie w prowincji Krabi przyciąga jak magnes turystów szukających spokoju i wędrówkek przez dżunglę.


Na Phi Phi na Krabi najlepiej płynąć statkiem. Phi Phi http://blogopodrozach.pl/phi-phi-jaskinia-wikingow-i-zupa-z-ptasich-gniazd/ i Krabi, wysepki oddalone od siebie około 40km, obydwie tłumnie odwiedzane przez turystów. Warto jednak pójść trochę dalej i przedostać się 8 km na północ miasta do Wat Tham Sua. To tutaj możecie dotrzeć na szczyt pokonując 1237, 300 metrowych schodów, wiodących przez dżunglę aby ujrzeć zapierający dech widok. U podnóża wzniesienia odwiedzicie Świątynię Jaskini Tygrysa, pospacerujecie wśród roślin i kutis, chat zamieszkałych przez buddyjskich mnichów  http://blogopodrozach.pl/wat-tham-seua-w-jaskini-tygrysa/.

Ale wracając do Krabi. Nazwa ponoć pochodzi od miecza, który został odnaleziony w pobliżu a najbardziej charakterystycznym miejscem wyspy są bliźniacze szczyty Kanap Nam. Wapienne skały niczym wartownicy stoją w zatoce Phangnga po obu stronach rzeki. Po rzece można popływać wynajętą łodzią (centrum – przystań Chao-Fa) i zachwycić się bujną, namorzynową roślinnością. Kiedy tam będziecie, warto zjeść w pobliskiej, położonej u wlotu do zatoki, restauracji. Dla miłośników wspinaczki. Ponad 700 tras, a szczególnie plaża Railbay, do tego świetna organizacja – polecam Hot Rock lub King Climber. Na Krabi znajdziecie fajne zaplecze hotelowe, klimatyczne, spokojne miejsca, w różnym przedziale cenowym. Warto powłóczyć sie po centrum i zjeść coś na lokalnych straganach.

Krabi

Wybrane dla Ciebie
mdina

Mdina. Miasto ciszy i Targaryen’ów

Rabat

Rabat. Muzeum kapeluszy i rzymskich wykopalisk