Indonezja. Najpiękniejsze widoki


Marzysz o podróży do Indonezji? Chcesz wiedzieć co warto zobaczyć? Oto ranking. Indonezja. Bardzo subiektywnie.


1. Bali. Indonezyjska wyspa, licząca 5,6 tysiąca kilometrów kwadratowych, ze stolicą w Denpasar. Na wyspie znajduje się wulkaniczne pasmo górskie, z najwyższym szczytem Agung, o wysokości 3142 m n.p.m.. Od południa wyspę porastają urodzajne tereny nizinne i wyżynne. Bali znane jest w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne. Klimat równikowy, wilgotny o średniej temperaturze rocznej 25-27 °C i średnich opadach rocznych 1400-1700 mm. W sierpniu i wrześniu występuje pora sucha. Balijczycy to ludzie bardzo wierzący i praktykujący. Indonezja i Bali to miejsce przyciągające tysiące zachwyconych turystów.

Co na Bali?

Pałac Taman Ujung. Naprawdę warto. Oaza spokoju i bujnej roślinności. Widok na masyw górski z wulkanem Agung, otoczenie pól ryżowych sprawiają, że czas stoi w miejscu.

http://blogopodrozach.pl/taman-ujung-palac-na-skraju-wyspy/

Tarasy ryżowe. Miejsce obowiązkowe, tak soczyście zielone, że w oczy kłuje, niesamowita technika nawadniania, ukształtowanie powierzchni i zwykłe życie, które się tu toczy są dla Europejczyka czymś z jednej strony egzotycznym, z drugiej zaś solą w oku, bo w prostocie tej pracy i życia, tkwi całe piękno.

http://blogopodrozach.pl/pola-ryzowe-niecodzienna-codziennosc/

Świątynia Pura Besakih. Świątynia Matka. Największa i najbardziej czczona. Tu zawsze można zobaczyć jakieś święto bo Bali to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie świętuje się niemal co dzień. Warto uzbroić się w wodę i siłę i pójść do samego końca świątyni. Dla turystów dostępne jest tylko kilka tarasów ale dla sprytnego nic trudnego.;) Świątynię zupełnie inaczej się odbiera, zostawiając za sobą gwar i szum, obcując tylko z nią samą.

http://blogopodrozach.pl/co-znajduje-sie-na-koncu-pura-besakih/

Plantacje. To miejsca szczególne. Olbrzymie plantacje palm kokosowych, drzew kakaowca, chlebowca oraz wszystkich indonezyjskich przypraw; wanilia, pieprz, gałka muszkatołowa, chili, imbir, cynamon i inne, robią wrażenie. Wyprawa połączona z degustacją kawy Kopi Luwak i możliwością zobaczenia procesu wyrabiania kakao i oleju kokosowego, ze zwykłej przechadzki po dżungli, robi się całkiem smakowitą przygodą. Feria smaków i zapachów tego miejsca powoduje, że kubki smakowe szaleją:) Ale łaskunów głaskać nie radzę!:) Plantacji na Bali jest kilka i każda warta zobaczenia. Ta, którą odwiedziłam znajduje się niedalego świątyni Tirta Empul (świątyni świętej wody) w Tampaksiring.

http://blogopodrozach.pl/laskun-muzang-i-inne-smakolyki/

2. Nusa Lembongan. 12 km od Bali. Raj w Indonezji. Niewielka 8 kilometrów kwadratowych wysepka, kryje w sobie wiele skarbów. Na wyspę dostaniemy sie łodzią, motorówką lub tzw. speedboat’em. Rejs taki rezerwujemy w miejcowych biurach. Najczęściej wypływają z Sanur.

Widzieliście kiedyś jak uprawia i wydobywa się algi? Indonezja to w tej kwestii bardzo ważny kraj.

http://blogopodrozach.pl/wodorost-w-rytmie-ksiezyca/

3. Wyspy Gili. Gili Meno, Gili Air i Gili Trawangan. Te trzy niewielkie, do kilku metrów kwadratowych wysepki, są celem podróży wielu turystów. Cywilizacja tu nie istnieje, po wyspie poruszamy dorożkami, zaprzęgniętymi w kucyki. Koniki te, żywione są trawą, sprowadzaną z przeciwległej wyspy, Lombok. Gili słynie z obecności żółwi morskich oraz manatów. Miłośnicy snorkeling’u na pewno nie będą zawiedzeni podwodnym światem.

Na Gili co wieczór rozgrywa się spektakularne i darmowe widowisko. Zachód słońca na tle wulkanu Rinjani. Położony na Lombok, 3726 m n.p.m. wulkan, posiada owalny krater o wymiarach 6 x 8,5 km, w zachodniej części krateru znajduje się jezioro, Segara Anak o głębokości 230 m. Najlepiej całe przedstawienie ogląda się z Gili Trawangan, największej i najlepiej zagospodarowanej z trzech wysepek.

http://blogopodrozach.pl/rinjani-tam-gdzie-slonce-mowi-dobranoc/

 

 

Wybrane dla Ciebie
Shimba Hills

Shimba Hills. Mój pierwszy film i deszczowe żyrafy :)

Sępy

Sępy. Pożyteczne ścierwozjady