Ejlat. Podwodny świat Izraela.


Będąc w Izraelu koniecznie trzeba odwiedzić Ejlat. Położone w południowej części pustyni Negew, nad zatoką Akaba, miasto oczarowuje pustynno-górzystm krajobrazem.Ejlat to także główny port Izraela oraz ważny ośrodek kulturalno-przemysłowy. Liczne imprezy jak Festiwal Jazzowy Morze Czerwone, Festiwal Muzyki Poważnej czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy, którego celem jest poprawienie świadomości kulturalnej mieszkańców miasta i regionu, a także promocja Ejlatu na świecie, przyciągają corocznie turystów z całego świata.

Niewątpliwą i największą atrakcją miasta jest wspaniałe wybrzeże, wzdłuż którego kompleksowy wypoczynek zapewniają wysokiej klasy hotele. Piękne, szerokie plaże, górzysty krajobraz kontrastujący z błękitem morza i piaskami pustyni, a przede wszystkim liczne i bajecznie kolorowe rafy sprawiają, że chce się tu wracać.

W wodach zatoki Akaba, wśród raf kolarowych, utworzono wielką turystyczną atrakcję Ejlatu, Rafę Delfinów. Na powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych i głębokości do 18 żyją delfiny i lwy morskie. Nie są one więzione i mają wolny dostęp do otwartego morza. Cudownym przeżyciem było nurkować w ich towarzystwie. Polecam:)

Ejlat

Tuż obok znajduje się Podwodne Obserwatorium i Park Morski w Ejlacie. Długi na 100 metrów pomost prowadzi do podwodnego świata, do którego schodzi się schodami 6 metrów pod powierzchnię wody. Dodatkową atrakcją jest wycieczka żółtą łodzią podwodnąZnajduje się tutaj także obserwatorium astronomiczne.

Ejlat

Ejlat jest znany także jako jedno z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji ptaków. Tutaj krzyżują się trasy migracji milionów ptaków, które w marcu i kwietniu, oraz w październiku przelatują nad Ejlatem. W sezonie można zaobserwować 34 gatunki ptaków drapieżnych oraz ponad 400 gatunków ptaków śpiewających, wodnych i innych. Na wschód od miasta wybudowano Międzynarodowe Centrum Obserwacji Ptaków w Ejlacie z wieloma punktami obserwacyjnymi dla ornitologów.

Ciekawostką są także Ejlackie Kopalnie Kamieni i Centrum Diamentowe. Zjeżdżamy windą do głębokiej na 70 metrów kopalni.

W czerwcu 2006 otworzono biblijny park tematyczny Miasto Królów. Został on zbudowany w pięknym parku o powierzchni ponad 3,7 tys. m². Budynek pałacu ma trzy piętra, na których urządzono pomieszczenia z atrakcjami: Podróż do Przeszłości, Jaskinia Złudzeń i Mądrości, Jaskinia Biblijna oraz Zjeżdżalnia Króla Salomona.

 

Wybrane dla Ciebie
Walencja

Denia. Miasto śpiącego słonia

Jimbaran. Kukurydza, homary